مجموعه …  شما را به خرید بهترین محصولات دارچین دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فواید مصرف چوب دارچین در چای

چوب دارچین

یکی از موارد مصرف دارچین استفاده از آن در چای است. آیا می دانید زمانی که چوب دارچین در کنار چای مدت زمان دم شدن را طی می کند؛ می تواند چه فوایدی را برای بدن به همراه داشته باشد؟
دارچین در اصل به عنوان مسافری که سفر خود را از سری لانکا شروع کرده و سپس به تمام نقاط دنیا رفته و نظر همگان را جلب و توانسته در اغذیه جایگاه ویژه ای کسب کند.
از دارچین به صورت پودر و چوب آن استفاده شده که هر کدام موارد استفاده ی مخصوص به خود را داشته و می توان گفت که چوب درختچه ی دارچین عطر و طعم ماندگارتری از این ادویه را بر جای می گذارد.

چوب دارچین در قوری چای

مصرف دارچین در بیشتر جوشانده ها که برای درمان بیماری و یا موارد دیگر استفاده می شوند رایج است.
اما چای به عنوان یکی از نوشیدنی های محبوب در ایران بیشترین مصرف دارچین را به خود اختصاص داده و فواید آن بر این رتبه تأثیر گذار می باشد.
می توان از پودر دارچین نیز برای ساخت چای و دیگر جوشانده های گیاهی بهره برد اما از آنجایی که پوست این درختچه ی غیر بومی ایران به تنهایی نگه دارنده ی بهتری از عطر آن است؛ پس طی شدن روند دم کشیدن در کنار برگ های چای؛ می تواند نتیجه ی بهتری برای طعم چای دارچینی به همراه داشته باشد.
وجود این پوسته ی معطر در قوری در سرعت روند دم کشیدن تأثیری نخواهد داشت و تنها چای خوش طعم تر و خاص تری را به شما و میهمانانتان هدیه می کند.

چوب دارچین

خواص شگفت انگیز دارچین در چای

اگر بخواهیم از بیماری ها شروع نکنیم؛ باید به سراغ کمترین مشکلات روزمره برویم.
همه ی افراد روزهای کاری خسته کننده و پرمشغله ای را تجربه کرده اند که حتی استراحت هم تأثیر مثبتی در بهبود و رفع آن نداشته؛ در این مواقع یک چای دارچینی تازه دم می تواند تمام این کسالت را از بین برده و انرژی را به فرد بازگرداند.
حتی اثری از سر دردها و سرگیجه های ناشی از این خستگی نیز با مصرف دارچین باقی نمی ماند.
طبع دارچین از لحاظ علم گیاه شناسی و طب سنتی گرم بوده و بدین طریق می تواند در درمان امراضی که بدین دلیل رخ داده اند؛ مؤثر واقع شود.
مشکلاتی هم چون قند خون و یا فشار خون با ادویه ی دارچین رخت سفر خود را بسته وفرد را آسوده به حال خود می گذارند.
سیستم ایمنی بدن اگر به صورت اصولی تقویت شود؛از بروز بیماری های بسیاری جلوگیری به عمل می آید که مصرف این نوع چای به مرور زمان حتی این توانایی را داشته و از این طریق نیز به سلامت بدن کمک خواهد کرد.
یکی از دوستان قدیمی سیستم گوارشی بدن؛ دارچین معطر بوده که توانسته در حفظ سلامت این ارگان مهم کوشا باشد.
اعجاب دارچین در این است که با وجود طبع گرم خود توانسته در از بین بردن اثرات سوء ناشی از گرمازدگی در تابستان با کمک چای نیز جلوگیری به عمل آورد.
مصرف چای دارچین برای اکثریت افراد به جز آنهایی که رژیم پتاسیم و سدیم دارند؛ مانعی نداشته اما آنها باید با احتیاط کامل این کار را انجام دهند.
منبع: بازار ادویه ایران

من در حوزه دارچین مشغول به کار هستم

مجموعه …  شما را به خرید بهترین محصولات دارچین دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید